Advanced Buoyancy Control TEC

Cel kursu

13063889_1109872942387113_205455951_oCelem kursu jest odpowiednie przygotowanie nurka do późniejszych szkoleń technicznych, jaskiniowych, oraz podniesienie jakości i wydajności nurkowania zarówno dla siebie samego jak i całego zespołu. Ujednolicenie procedur związanych z sytuacjami awaryjnymi oraz pracy w grupie. Jest to szkolenie mające na celu skupienie się głównie na takich elementach jak: poprawne wyważenie i perfekcyjna pływalność, techniki pracy płetwami, praca w zespole, V-drill ćwiczenia związane z wyciekiem gazu i likwidowaniem wycieku, S-drill – umiejętności obrazujące sytuacje dzielenia się gazem w nagłych wypadkach, ćwiczenia związane z utratą światła oraz strzelania bojki SMB. Tematyka szkolenia teoretycznego porusza takie zagadnienia jak: świadome używanie własnego sprzętu, przygotowanie do nurkowania, odprawa nurkowa, używanie nitroxu, praca w zespole, wizualizowanie nurkowania.

Wymagania do przystąpienia do kursu ABC:

Każdy uczestnik musi posiadać uprawnienia AOWD, oraz specjalizacji: Twinset lub Sidemount, Dry Suit oraz Nitrox. Uczestink musi posiadać badanie lekarskie oraz ubezpieczenie nurkowe(zalecane DAN). Warunkiem przystąpienia do kursu jest test pływacki będący miarą kondycji  fizycznej nurka tj.  przepłynięcie techniką dowolną dystansu 350m. w czasie nie większym niż 14 min oraz 25m na wstrzymanym oddechu.

Wymagania sprzętowe:
Każdy z uczestników kursu musi posiadać twin set lub sidemount o minimalnej pojemności 2x7l ( rekomendowane 2x12l ) kompatybilny z nitroksem do 40% i ciśnieniu roboczym min. 210bar. 
– płyta stalowa bądź aluminiowa zalecana uprząż jednoelementowa, 3 D-ringi, pas kroczny szeroki 2 D-ringi, chinch system
– automaty do twin setu . Dwa pierwsze stopnie. Pierwszy główny na długim wężu ( 200cm- 210 cm) wraz z wężykiem do zasilania skrzydła. Drugi wraz z automatem zapasowym na 56-60 centymetrowej długości wężu oraz manometrem i wężem zasilającym suchy skafander.
– światło główne o minimalnej mocy 10W i czasu świecenia min. 2godz
– jedno światło zapasowe
– jedno urządzenie tnące
– szpulka z minimum 30m. linki 
– bojka dekompresyjna
– wet notes
– kompas
– komputer nurkowy
– suchy skafander z dwoma kieszeniami 
– płetwy wraz ze sprężynami typu Jet Fin
– dwie maski wraz ze strapami
– jeden double ender (podwójny karabińczyk)
 

Cena:

2000 PLN +150 PLN licencja