Advanced Buoyancy Control TEC

Cel kursu

TEN KURS TO PUNKT WYJŚCIOWY DO DALSZYCH SZKOLEŃ ORAZ UCZESTNICTWA W ORGANIZOWANYCH PRZEZ MNIE WYPRAW DLA PŁETWONURKÓW W KONFIGURACJI SIDEMOUNT/TWINSER/CCR. 

13063889_1109872942387113_205455951_oCelem kursu jest odpowiednie przygotowanie nurka do późniejszych szkoleń technicznych, jaskiniowych, oraz podniesienie jakości i wydajności nurkowania zarówno dla siebie samego jak i całego zespołu. Ujednolicenie procedur związanych z sytuacjami awaryjnymi oraz pracy w grupie. Jest to szkolenie mające na celu skupienie się głównie na takich elementach jak: poprawne wyważenie i perfekcyjna pływalność, techniki pracy płetwami, praca w zespole, V-drill ćwiczenia związane z wyciekiem gazu i likwidowaniem wycieku, S-drill – umiejętności obrazujące sytuacje dzielenia się gazem w nagłych wypadkach, ćwiczenia związane z utratą światła oraz strzelania bojki SMB. Tematyka szkolenia teoretycznego porusza takie zagadnienia jak: świadome używanie własnego sprzętu, przygotowanie do nurkowania, odprawa nurkowa, używanie nitroxu, praca w zespole, wizualizowanie nurkowania.

Wymagania do przystąpienia do kursu ABC:

Każdy uczestnik musi posiadać uprawnienia AOWD, oraz specjalizacji: Twinset lub Sidemount, Dry Suit oraz Nitrox.  Warunkiem przystąpienia do kursu jest test pływacki będący miarą kondycji  fizycznej nurka tj.  przepłynięcie techniką dowolną dystansu 350m. w czasie nie większym niż 14 min oraz 25m na wstrzymanym oddechu.

 Wymagania sprzętowe:

– zestaw sidemount, twinset lub CCR

– konfiguracja DIR automatów oddechowych
– światło główne o minimalnej mocy 10W i czasu świecenia min. 2godz
– jedno światło zapasowe
– jedno urządzenie tnące
– szpulka z minimum 30m. linki
– bojka dekompresyjna
– kompas
– komputer nurkowy
– suchy skafander z dwoma kieszeniami
– płetwy wraz ze sprężynami typu Jet Fin
– dwie maski wraz ze strapami
– jeden double ender (podwójny karabińczyk)

Cena:

700zł/dzień ( zwyczajowo są potrzebne 4 dni, jak ogarniasz to skończysz w 3 dni)

Do cen należy doliczyć: 290 PLN licencja i podręcznik w wersji elektronicznej