Kurs Suche Skafandry ( min. wiek 12 lat)

Suchy skafander

Kurs Dry Suir Diver przeznaczony jest dla tych osób, które chcą odkrywać tajniki nurkowania prze cały rok niezależnie od temperatury wody. Wiele miejsc jest niedostępnych, gdyż woda tam po prostu jest zimna. Rozwiązaniem jest suchy skafander, który jest jednak dużo bardziej skomplikowany w użyciu od skafandra mokrego. Warto więc wziąć udział w szkoleniu, gdzie zdobędziesz wiedzę na temat typów skafandrów, zasad ich użytkowania i konserwacji, a każde nurkowanie nauczy Cię się praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy. Zobaczysz, jak to jest – mieć sucho pod wodą. 

WYMAGANIA

  • wiek – ukończone 12 lat (od osób poniżej 18 lat wymagana jest pisemna zgoda rodziców na nurkowanie)
  • certyfikat podstawowy dowolnej federacji

ZAJĘCIA TEORETYCZNE

W ramach zajęć poznasz zagadnienia dotyczące ciepła oraz jego utraty w wodzie, porównania suchych i mokrych skafandrów, budowy skafandra, dodatkowego wyposażenia (docieplacze), systemu balastu, jacketów, ustalania pływalności, konserwacji, utrzymania i przechowywania, techniki nurkowania w suchym skafandrze.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE 

W ramach kursu przewidziane są   nurkowania w wodach otwartych w ilości adekwatnej do poziomu kursanta i  decyzji instruktora o zakończeniu szkolenia. Każde nurkowanie zawiera ćwiczenia doskonalące umiejętności i techniki nurkowania w suchym skafandrze.

Po pozytywnym zakończeniu kursu otrzymasz certyfikat specjalizacji suchy skafander, który liczony jest w punktacji na stopień zaawansowany  Advanced Open Water Diver PSAI – SILVER (LEVEL 1)

CENA KURSU:

1000 zł + 250 PLN licencja  ( cena przy 2 kursantach)

1300 zł +250zł licencja  w opcji 1:1

Cena nie obejmuje sprzętu: jacket, automat oddechowy,  komputer nurkowy. Możliwość wypożyczenia w cenie 50% cennika za dwa dni= 75zł