Aktualności

Odkryj z nami podwodny świat :) Zapraszamy na podstawowy kurs nurkowania . Spotkania organizacyjne: Sobota 09.04 – pływalnia „CZWÓRKA” godz. 18.00 Zapisy: Igor – 533 039 999

Zapraszamy na wyprawę nurkową do Chorwacji. Naszym celem jest malownicza wyspa VIS z dużą ilością wraków i ścianek . Nurkowania zarówno dla nurków rekreacyjnych i technicznych.

Wyprawa dla „wilków morskich”. W planie nurkowanie na wraku promu Heweliusz( max 24m), zwiedzanie Bornholmu i w drodze powrotnej nurkowanie na 2 wrakach( 30-40m). Wymagania: specjalizacja wrakowo-morska.

Ruszyły zapisy na naukę i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadzimy na 4 pływalniach: – basen „Czwórka ( Błonie)” , ul. Stawowa 39 – basen „Ikar ( Fordon), ul. Tomasz Golloba 7 – basen „Medyk (Bartodzieje) , ul. Swarzewska 10 – basen w Osielsku , ul. Tuberozy 10 Zapisy: Magda 606 239 973

Hemmoor to jeden z najciekawszych kamieniołomów niemieckich. Gwarantowana widoczność min. 10m, świetna infrastruktura, mnogość obiektów podwodnych. To idealne miejsce na szkolenie w zakresie głębokich nurkowań: Deep Diver, Advanced Nitrox 45m, Extended Range 55m oraz nurkowań skuterowych. Na miejscu do dyspozycji komfortowe domki.

Zapraszamy do sklepu nurkowego i biura zapisów na kursy nurkowania i pływania. Czynne: Pn-Pt godz. 16.00-20.00 Soboty: 10.00 – 14.00 ul. Stawowa 39 ( Pływalnia „Czwórka” przy IV Liceum Ogólnokształcącym)

Wróciliśmy z Safagi. Piękno raf trudno opisać. Najlepiej obejrzeć fotorelację autorstwa Andrzeja. Wykonaliśmy nurkowania od poziomu OWD po Extended Range. Za rok w drugim tygodniu ferii zapraszamy do egipskiego Marsa Alam!

Kurs Dry Suir Diver przeznaczony jest dla tych osób, które chcą odkrywać tajniki nurkowania prze cały rok niezależnie od temperatury wody. Wiele miejsc jest niedostępnych, gdyż woda tam po prostu jest zimna. Rozwiązaniem jest suchy skafander, który jest jednak dużo bardziej skomplikowany w użyciu od skafandra mokrego.

Pogoda nieubłaganie dyktuję warunki, dlatego nadszedł czas zakończenia sezonu mokrych skafandrów dla tzw. piankersów. Wybraliśmy Kaszuby , gdzie nasza 30-osobowa grupa spędziła udany czas w pensjonacie „Malinówka”, wspólnie nurkując, zwiedzając i bawiąc się przy ognisku.

Do grona certyfikowanych nurków wrakowo-morskich dołączają Sebastian z Jackiem, którzy poznali specyfikę nurkowania w morzu. Wyprawa była jednocześnie odbyciem obowiązkowego stażu na morzu dla instruktorów PSAI Tomka i Dawida. Wycinanie z sieci, techniki pracy z kołowrotkiem, poręczowanie to jedne z ćwiczeń na kursie.