Aktualności

Już od drugiego tygodnia września zapraszamy na nauki i doskonalenie pływania dla dzieci ,młodzieży, dorosłych na pływalnię „Czwórka” , ul. Stawowa 39(przy IV Liceum Ogólnokształcącym). Można już się zapisywać: tel. 606 239 973 Od października rozpoczynamy kursy nurkowania dla dzieci od 7 roku życia! Zapisy: 533 03 9999 http://meduza.org.pl/kursy-nurkowania/kursy-nurkowania-dla-dzieci-i-mlodziezy/caloroczny-program-basenowy/

zas nauczyć się ratownictwa! Podczas wykładów teoretycznych i 12 ćwiczeń w wodzie nauczymy Cię, jak zapobiegać, rozpoznawać i postępować w sytuacjach awaryjnych, które mogą wystąpić podczas nurkowania. Posiadając certyfikat nurka ratownika staniesz się pewnym i bezpiecznym partnerem w nurkowaniu.

Wiosna to najlepszy czas na rozpoczęcie kursu, ze względu niewielką przerwę między ostatnimi zajęciami basenowymi a pierwszym nurkowaniem na wodach otwartych! 06.08 spotkanie organizacyjne , na których ustalimy harmonogram pozostałych zajęć. Zapisy: Igor 533 03 9999

Zalana kopalnia kredy ze ścianami opadającymi do 57m i przejrzystością na poziomie 10m. Pod wodą dużo atrakcji: od dróg, znaków drogowych, poprzez ruiny budynków eksploatacyjnych kamieniołomu, rurociągi, budynki, oraz przedmioty zatopione przez miejscowych płetwonurków. Mozna tu spotkać pstrągi i jesiotry

Zapraszamy do sklepu nurkowego i biura zapisów na kursy nurkowania. Czynne: Poniedziałek – Piątek godz. 16.00-20.00 Soboty: 13.00 – 20.00 ul. Stawowa 39 ( Pływalnia „Czwórka” przy IV Liceum Ogólnokształcącym)

Wróciliśmy z Safagi. Piękno raf trudno opisać. Najlepiej obejrzeć fotorelację autorstwa Andrzeja. Wykonaliśmy nurkowania od poziomu OWD po Extended Range. Za rok w drugim tygodniu ferii zapraszamy do egipskiego Marsa Alam!

Zajęcia na pływalniach: Basen „Neptun”( stary Medyk) – Piątki w godz. 18.00-20.00 Osielsko – Soboty w godz. 16.00-20.00 Nakło – Soboty w godz. 11.00-13.00 Fordon(basen Ikar) – Czwartki w godz. 17.00-19.00

Kurs Dry Suir Diver przeznaczony jest dla tych osób, które chcą odkrywać tajniki nurkowania prze cały rok niezależnie od temperatury wody. Wiele miejsc jest niedostępnych, gdyż woda tam po prostu jest zimna. Rozwiązaniem jest suchy skafander, który jest jednak dużo bardziej skomplikowany w użyciu od skafandra mokrego.

Pogoda nieubłaganie dyktuję warunki, dlatego nadszedł czas zakończenia sezonu mokrych skafandrów dla tzw. piankersów. Wybraliśmy Kaszuby , gdzie nasza 30-osobowa grupa spędziła udany czas w pensjonacie „Malinówka”, wspólnie nurkując, zwiedzając i bawiąc się przy ognisku.

Do grona certyfikowanych nurków wrakowo-morskich dołączają Sebastian z Jackiem, którzy poznali specyfikę nurkowania w morzu. Wyprawa była jednocześnie odbyciem obowiązkowego stażu na morzu dla instruktorów PSAI Tomka i Dawida. Wycinanie z sieci, techniki pracy z kołowrotkiem, poręczowanie to jedne z ćwiczeń na kursie.